لباس های کرکی نرم را در نوک انگشتان خود قرار دهید
زنی که لباسشویی نرم دارد
اشلی ایرادیل
اشلی ایرادیل
اگر عاشق حوله های تمیز و لباس تمیز هستید ، یکی از راه های رسیدن آن استفاده از نرم کننده پارچه است. این کار باعث می شود که الیاف در انتها بایستند و آنها را با یک فیلم روان کننده پوشش دهند ، بنابراین احساس نرم و لطافت بیشتری می کنند.

اما چگونه یکی را انتخاب می کنید؟ مهمتر از همه ، اصلاً باید از یکی استفاده کنید؟

در این صفحه:

نرم کننده پارچه چیست؟
آیا من به یکی نیاز دارم؟
چه چیزی در آنها وجود دارد؟
چگونه می توان از نرم کننده پارچه استفاده کردم؟
اگر کاملاً باید از یکی استفاده کنم ، چگونه یک نرم کننده پارچه انتخاب کنم؟
گزینه های نرم کننده پارچه
نرم کننده پارچه چیست؟
نرم کننده های پارچه از ترکیبات شیمیایی هستند که در هنگام افزودن به لباسشویی ، پارچه های خود را بپوشانید تا الیاف فردی احساس لغزندگی و ایستادن بیشتر به صورت ایستاده داشته باشند و باعث می شوند لباس شما نرمتر و کرکی تر شود و باعث کاهش چسبندگی استاتیک شود.

آنها خیلی دور از یک چیز اساسی هستند اما بسیاری از استرالیایی ها آنها را دوست دارند.

آیا من به یکی نیاز دارم؟
نرم کننده های پارچه ای عمدتاً غیر ضروری ، گران هستند و دارای چند نکته جانبی هستند:

تا آنجا که ما آگاه هستیم ، همه نرم کننده های پارچه باعث کاهش مهار آتش در لباس می شوند (به برچسب نگاه کنید و هشداری را در مورد استفاده نکردن از آنها در لباس خواب کودکان مشاهده می کنید ، با وجود اینکه لبخندهای بچه های برجسته ای روی بسته بندی دارند).
آنها جذب رطوبت را کاهش می دهند (خبر بد برای حوله های شما).
از آنجا که مواد شوینده نیستند ، نرم کننده های پارچه باعث نمی شوند لباس شما تمیز شود - و به معنای واقعی کلمه ، از آنجا که آنها را در پوشش مواد شیمیایی قرار می دهند ، دوباره آنها را کثیف می کنند.
شما به یکی نیاز ندارید در واقع ما در برابر آن توصیه می کنیم.

روش های بهتر و ارزانتری برای به دست آوردن حوله های نرم و کرکی وجود دارد ، از جمله اینکه آنها را برای چند دقیقه در خشک کن ریخت و یا فقط به آنها لرزش خوبی داد.

چه چیزی در آنها وجود دارد؟
به طور معمول نرم کننده پارچه شامل سه ماده اصلی - ماده تهویه مطبوع ، امولسیفایر و عناصر آرایشی (رنگ آمیزی و رایحه) - و همچنین استابلایزرها و مواد نگهدارنده مختلف برای افزایش عمر مفید است.

عوامل تهویه مطبوع
این ترکیبات چرب و سیلی یا چربی مبتنی بر آمونیاک هستند که پوشش روغنی را روی لباسهای شما می گذارند و باعث می شوند که نرمتر شوند و به راحتی راحت تر به نظر برسند. عوامل تهویه نیز کمی مثبت هستند که می تواند به کاهش چسبندگی استاتیک از الیاف با بار منفی در پارچه کمک کند. همین مسئله باعث کاهش جذب آب حوله های شما و خاصیت ضد حریق لباس خواب کودکان شما می شود.

امولسیفایر
از آنجا که روغن و آب با هم مخلوط نمی شوند ، نرم کننده های پارچه به یک ماده امولسیون کننده برای پراکنده کردن چربی و تهویه روغنی از طریق آب شستشو احتیاج دارند تا بتواند به جای اینکه فقط در قسمت بالای کف شناور شوید ، روی لباس های شما قرار بگیرد. بدون امولسیفایر ، نرم کننده پارچه فقط تخلیه می شود.

رنگ آمیزی و عطر
نرم کننده های پارچه حاوی رایحه های شیمیایی (و رنگ آمیزی) هستند. آرایش شیمیایی دقیقی از این عطرها راز کاملاً محافظت شده است ، بنابراین شما هیچ راهی برای دانستن اینکه چه چیزی را در برابر پوست خود خواهید پوشید ، ندارید.

چگونه می توان از نرم کننده پارچه استفاده کردم؟
فقط آن را با مواد شوینده ریخته نشوید.

نرم کننده پارچه در طول چرخه شستشو اضافه می شود ، نه در حین شستشو ، زیرا چرخه شستشو باعث پاک شدن خاک و مواد افزودنی از لباس های شما برای تمیز کردن آنها می شود و برای اینکه یک نرم کننده پارچه کار کند باید در پارچه باقی بماند.

اگر در حین چرخه شستشو آن را به آن اضافه کردید ، دستگاه شما به معنای واقعی کلمه آن را مانند خاک درمان می کند و آن را شستشو می دهد ، بنابراین به جای آن ، آن را به دستگاه پخش کننده پارچه اضافه کنید.

آیا نرم کننده های پارچه ای برای محیط زیست بد نیستند؟
هرگز ایده خوبی نیست که هر ماده شیمیایی را به آبراه ها یا محیط زیست خود اضافه کنیم و نرم کننده های پارچه حاوی انواع سیلی و مواد پتروشیمی هستند که ممکن است برای زندگی دریایی مضر باشد.

برخی از نرم کننده های پارچه ممکن است ادعا کنند که قابل تجزیه زیست تخریب پذیر هستند اما هنوز هم برای محیط زیست منفی بزرگی به نظر می رسند ، که به نظر می رسد حیف است با توجه به اینکه استفاده از آنها کاملاً غیر ضروری است.

در حالی که مارک های نرم کننده پارچه وجود دارد که ادعا می کنند برای محیط زیست بهتر از سایرین هستند ، اگر نگران تأثیر نرم کننده های پارچه هستید ، بهترین کار این است که از آنها استفاده نکنید - لباس های شما به همان اندازه تمیز خواهد بود - حتی تمیز تر ، و شما کمی پول پس انداز خواهید کرد

اگر کاملاً باید از یکی استفاده کنم ، چگونه یک نرم کننده پارچه انتخاب کنم؟
ما فکر نمی کنیم به هیچ وجه از نرم کننده های پارچه ای استفاده کنید ، اما اگر تصمیم گرفتید ، به دنبال نرم کننده پارچه ای باشید که:

لباس شما را نرمتر می کند: به نظر می رسد آشکار است ، اما یک معامله وجود دارد - در بررسی های نرم کننده پارچه ما دریافتیم که هر چه لباس و حوله های شما نرم تر باشد ، آب کمتری جذب می کند. بنابراین اگر حوله های نرم و خوبی را می خواهید که همچنین شما را به خوبی خشک می کند ، شانس ندارید و برای بهترین عملکرد خشک کردن باید کمی خراش را بپذیرید.
پوست را تحریک نمی کند: برخلاف مواد شوینده ، چربی ها و مواد شیمیایی موجود در نرم کننده های پارچه پس از شستشو در لباس شما ماندگار می شوند تا بتوانند به اگزما ، بثورات و سایر شرایط پوستی یا تنفسی کمک کنند. اگر پوستی حساس دارید به دنبال ادعاهای هیپو آلرژی زا یا تحریک کننده کم هستید ، اما ممکن است لازم باشد چندین نرم کننده مختلف را امتحان کنید تا یکی از آنها را پیدا کنید که باعث نمی شود شما در یک بثورات دچار مشکل شوید.
تأخیر آتش لباس خواب فرزندان شما را کاهش نمی دهد: فکر اینکه لباس خواب کودک شما باعث آتش گرفتن و آتش زدن آنها در صورت نزدیک شدن به بخاری می شود ، وحشتناک است ، بنابراین به دنبال کسی باشید که باعث کمبود آتش نشانی نشود. متأسفانه ، تا آنجا که ما می دانیم همه آنها باعث کاهش مهار آتش می شوند (به برچسب نگاه کنید و هشداری برای استفاده نکردن از آنها در لباس خواب کودکان را مشاهده می کنید) با وجود لبخند زدن به نوزادان که برجسته روی بسته بندی هستند.
جذب آب حوله های شما را کاهش نمی دهد: نرم کننده های پارچه می توانند جذب رطوبت را کاهش دهند ، بنابراین حوله های شما نیز شما را خشک نمی کنند. و اگر ضد آب بودن حوله های شما مانند یک ایده بد به نظر می رسد ، در صورت استفاده از نرم کننده های پارچه ای روی پوشک های پارچه قابل استفاده مجدد ، واقعاً وحشتناک است. بنابراین به دنبال یک نرم کننده پارچه با نمره جذب آب مناسب باشید.
بوی خوب: عطر یک اولویت شخصی شدید است ، بنابراین همه آنها را در فروشگاه بو کنید تا یکی را که دوست دارید پیدا کنید. یا اگر ترجیح می دهید گزینه عاری از عطر را انتخاب کنید.
مقرون به صرفه است: به دنبال کسی باشید که عملکرد را با هزینه کم در هر شستشو متعادل کند. اما با توجه به اینکه بعضی از نرم کننده های پارچه حتی به اندازه آب عمل نمی کنند ، گزینه های کم هزینه دیگری نیز در نظر بگیرید.
کمتر احتمال دارد که باعث ایجاد باقیمانده شود: نرم کننده های پارچه برای ماشین لباسشویی شما چندان مناسب نیستند و کمک بزرگی به ساخت اسلحه معروف به "scrud" می کنند ، که می تواند دوباره به لباس شما تغییر یابد. (برای اطلاعات بیشتر در مورد scrud ، مقاله عیب یابی ماشین لباسشویی ما را ببینید ). اگر در آب سرد بشویید ، باید چرخه های داغ را گاه به گاه انجام دهید تا در حالت خنک نگه دارید. به هر حال این روش خوب است ، اما اگر یک فداکار نرم کننده پارچه هستید ، باید بیشتر از آنکه به تنهایی از مواد شوینده استفاده کنید ، این کار را انجام دهید.
گزینه های نرم کننده پارچه
آیا می توانم به جای آن از سرکه استفاده کنم؟
آره. فقط کافی است یک فنجان سرکه سفید را به مواد شوینده نرم کننده پارچه خود اضافه کنید.

اگرچه ممکن است سطح نرمی که از همتای تجاری خود انتظار دارید را به شما ندهد ، سرکه به طرز قابل توجهی ارزان تر است و مزایای دیگری نیز دارد - برخلاف نرم کننده های تجاری ، هیچ اثری از سرکه در انتهای شستشو روی لباس شما باقی نمی ماند ، بنابراین موفق به کسب این کار شد. شما باعث تحریک پوست می شوید (لباس های شما بوی سرکه نمی دهد) و در جذب رطوبت حوله های شما تأثیر نمی گذارد.

بعلاوه ، سرکه بر خلاف نرم کننده های تجاری باعث تمیز کردن پوست و سایر رسوبات داخل ماشین لباسشویی شما می شود.

آیا می توانم پارچه خودم را نرم کنم؟
اگر سرکه خردل را خرد نمی کند ، یک قرنیز از دستور العمل های نرم کننده پارچه DIY وجود دارد که می توانید امتحان کنید.

آنها به خوبی بسیاری از محصولات تجاری کار نخواهند کرد ، اما حداقل شما دقیقاً می دانید چه چیزی در شستشوی شما قرار دارد. چند موردی است که در طول سالها دیده ایم:

دستور العمل 1
6 فنجان سرکه
1 فنجان جوش شیرین
10 قطره روغن ضروری
سرکه خود را درون یک کاسه بزرگ بریزید. روغن ضروری مورد علاقه خود را اضافه کنید. جوش شیرین را اضافه کنید و بگذارید تا بماند تا محل سوختن متوقف شود. از یک فنجان در هر بار استفاده کنید.

دستور العمل 2
1 فنجان نمک اپسوم یا نمک درشت دریایی
15 قطره از روغن ضروری مورد علاقه خود را
¼ جوش شیرین
تمام مواد را با هم مخلوط کرده و قبل از چرخه شستشو از چند قاشق غذاخوری استفاده کنید.

سایر گزینه های نرم کننده پارچه
اگر به درستی از نرم کننده های پارچه جدا شده باشید اما طرفدار حوله های خراشیده نیستید ، گزینه های دیگری وجود دارد که می توانید استفاده کنید که هیچگونه افزودنی در آن دخیل نیست.

سرعت چرخش ماشین لباسشویی خود را پایین بیاورید - سرعت چرخش بسیار زیاد (حداکثر 1600 دور در دقیقه در بعضی از دستگاه ها) می تواند شمع حوله های شما را صاف کند - انتخاب سرعت چرخش کمتر باعث کاهش یا جلوگیری از این اثر می شود
حوله های خود را به حالت خمیری ببندید: پس از بیرون آمدن حوله های خود ، سعی کنید به آنها تکان دهید تا قبل از حلق آویز آنها را صاف کنید تا خشک شوند ، یا
آنها را به مدت 10 دقیقه در خشک کن لباس بگذارید. هوای گرم (یا حتی هوای خنک) آنها را دوباره نرم می کند.
نرم کننده پارچه
به دنبال نرم کننده پارچه هستید؟
ما آزمایش کرده ایم تا بهترین ها را پیدا کنیم.

به بررسی نرم کننده

نحوه خرید بهترین سیستم گرمایشی برای خانه شما

نحوه انتخاب بهترین ماشین لباسشویی برای خانواده های بزرگ

نحوه خرید بهترین پاک کننده سطح

، ,های ,کننده ,نرم ,پارچه ,لباس ,نرم کننده ,کننده پارچه ,کننده های ,های پارچه ,حوله های ,کاهش چسبندگی استاتیک ,کننده پارچه انتخاب ,کننده پارچه استفاده

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آذر98,موزیک,سرگرمی,عکس,فیلم,مد,کدپیشواز نامه هایی برای گنجشک خاکستری غرفه سازی و طراحی غرفه در نمایشگاه الکامپ شیلات و علوم آبزیان نت کار | NetKaar دانلود کتاب روزمرگی های دختری از جنس باد سینما پارادیزو لوازم یدکی بیل مکانیکی زودپز